« Svibanj 2022 »

ŠKOLSKA HIMNA
Ustani, kasno je , novi je dan,
Škola zove te, krade ti san.
Vrata te čekaju otvorena,
Ustani, trgni se iz svojeg sna.

Škola te zove i ptica poj,
I ne znaš koliko si sretan u njoj.
Za život budući sprema te,
Da budeš čovjek i ostvariš sne.

Refren:
Škola „Blaž Mađer“ baš je kul,
U njoj se radi skroz ful,
I sve super svakoga dana,
Dobra je čak i školska hrana.

Vika i buka odzvanjaju posvud,
U njoj se cijene znanje i trud.
Škola dom tvoj je drugi, ti to kužiš?
Tamo se igraš, učiš i družiš.

Profe nas muče s učenjem kod kuće,
To čini nas sve ljuće i navodi nas na tuče.
Predmeti su teški , al to nas ne muči,
Nama to ne smeta jer mi smo centar svijeta.

Refren:
Škola „Blaž Mađer“ baš je kul,
U njoj se radi skroz ful,
I sve super svakoga dana,
Dobra je čak i školska hrana.

Autori teksta: Emina Obranović i Marija Petra Fojtik
Glazba : Sanja Kovačić
Poveznice :

Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara se portal www.upisi.hr

ZELENA UČIONICA – META VANDALIZMA
Autor: Božica Ruk, 31. 3. 2022.

U današnje izazovno vrijeme, kada nam pandemija još uvijek stvara poteškoće, kada vlada sveopći strah zbog rata u Ukrajini i djeca su svakodnevno izložena negativnim vijestima iz zemlje i svijeta, lijepo je imati mjesto koje će pružiti sigurnost, mir i opuštanje na svježem zraku. Upravo je tako zamišljena naša Zelena učionica – kao mjesto na kojem djeca mogu zaboraviti na brige, maske, kreativno se izražavati, imati nastavu na proljetnom povjetarcu, pisati zadaće i čekati autobus. Za ostvarenje toga Škola je uz podršku Općine izdvojila značajna sredstva za izgradnju vanjske učionice, a vrijedni su majstori s područja Općine prionuli poslu i napravili ugodno mjesto za boravak.

Zelena učionica otvorena je za sve mještane i svu djecu u vrijeme kad nema nastave kako bi se mogli družiti, odmoriti i okrijepiti. Međutim, postala je mjesto uništavanja, razbijenih boca, razbacanih opušaka cigareta….. Jednom riječju – žalost! Spremačice redovito čiste prostor Zelene učionice, ali zbog neodgovornih je pojedinaca to uzaludan posao. Preostaje, nažalost, postaviti kamere – još jedan nepotreban trošak koji je jedini način da se sankcioniraju oni kojima zajednička imovina ne predstavlja ništa osim mjesta na kojem iskaljuju svoje frustracije i pokazuju loš odgoj.

Pozivam zato još jednom sve koji koriste Zelenu učionicu da je koriste za ono čemu je namijenjena i da se prema njoj odnose kao prema svojoj vlastitoj imovini. Pokažimo svojim primjerom kako se vodi briga o okolišu i ljepoti našega sela!

Ravnateljica OŠ „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski: Lidija Peroš, prof