Odobren naš Comenius projekt!

Autor: Administrator , 24. 8. 2010.

Na natječaju za Comenius multilateralna partnerstva za 2010.godinu Agencija za mobilnost i programe EU prihvatila je naš ekološki projekt 'How Big is Your Foot?' i odobrila nam financijsku potporu u iznosu od 22,500.00 Eura! Od preko 60 prijavljenih osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske, naša je prijava jedna od 12 koje su zadovoljile zahtjevne europske kriterije. Ponosni smo na timski rad koji je rezultirao takvim uspjehom i iznimno nas raduje što će naši učenici i nastavnici u iduće dvije godine intenzivno surađivati sa školama partnerima iz Estonije, Irske, Norveške, Portugala, Turske i Velike Britanije.

Cijeli članak pročitajte klikom na OPŠIRNIJE.

ODOBREN NAŠ COMENIUS PROJEKT!!

Autor: Admin, 24.08.2010

Budući da partnerstvo predviđa svakodnevnu komunikaciju između učenika i nastavnika iz svih škola sudionica te međusobne posjete, projekt će biti jedinstvena prilika da naši učenici upoznaju nove kulture, druže se sa svojim vršnjacima iz europskih zemalja, uče strane jezike i koriste se novim tehnologijama. Osim toga, čitav niz zanimljivih aktivnosti koje će se provoditi tijekom dvije godine omogućit će im da uče iz iskustva, povezuju i proširuju svoja znanja iz geografije, biologije, engleskog jezika, informatike, glazbene kulture, likovne kulture i ostalih predmeta te primjenjuju naučeno u rješavanju problema zajednice u kojoj žive.

Radom na projektu naši će se učenici upoznati s lokalnim i globalnim ekološkim problemima, promišljati na koji način njihovi postupci i navike utječu na naš okoliš te kako konkretnim promjenama u svojim svakodnevnim aktivnostima mogu doprinijeti održivom razvoju i postići rezultate koji će naš planet učiniti boljim mjestom za život. Projektni tim s radom počinje već početkom rujna 2010. godine kada će se zainteresirani učenici okupiti u 'Vijeće zelenih' i sadnjom 'Comenius drveta' započeti partnerstvo. Već početkom prosinca ove godine naši učenici i nastavnici putuju u Irsku gdje će analizirati provedene aktivnosti i detaljno isplanirati buduće aktivnosti. Nakon Irske slijede mobilnosti u ostale zemlje naših škola partnera i njihov završni posjet nama u svibnju 2012. godine.

Projektom multilateralnog partnerstva naša škola nastoji pratiti suvremene trendove u obrazovanju i kroz projektni rad poboljšati kvalitetu nastave. Vjerujemo da će to biti neprocijenjivo iskustvo i za naše učenike i nastavnike te da ćemo svi zajedno postati aktivniji i ekološki osvješteniji stanovnici našeg planeta.