Comenius tim u Engleskoj

Autor: Mirjana Mihalec, 18. 3. 2012.

Klikom na OPŠIRNIJE  pročitajte cijeli članak i pogledajte fotografije.

Comenius tim vratio se s još jednog zanimljivog petodnevnog putovanja. Učiteljice Mirjana Mihalec, Irena Dukarić, Ana Bajzek, Jelena Presek Kovač, Božica Ruk, Marijana Ćorić, ravnateljica Lidija Peroš, Comenius asistentica Nea Viljakainen te učenici Leon i Elena Jakopović, Dora i Emma Peroš,  Mihael Ruk, Ivana Šestak, Andrea Cirkvenec, Ana Kamber, Mateja Jezerčić i Anamarija Bagarić boravili su od 4. do 9. ožujka u Engleskoj. Naši domaćini ugostili su nas u gradiću Tauntonu, smještenom na jugozapadu Engleske, u regiji Somerset. Srdačno su nas dočekali u školi Heathfield Community School gdje smo, kao i na svakoj mobilnosti, razgledali školu, upoznali se s njihovim načinom rada i imali priliku prisustvovati zanimljivim satovima te naučiti nešto novo. Da ne ostanemo gladni pobrinuli su se članovi svih timova  pripremivši još jedan ukusan i  bogat „europski ručak“. S obzirom na to da je naš projekt prije svega ekološki te nastojimo zajedničkim snagama barem malo pridonijeti očuvanju našeg planeta, posebno nas je oduševio mjuzikl „The Big Blue and Green Machine“ kojim su engleski učenici na jedan originalan umjetnički način podsjetili na važnost recikliranja, štednje energije i brige o planeti Zemlji. Iako je Engleska poznata po kišnom vremenu, dočekalo nas je pravo proljetno vrijeme te smo uživali u izletima u Bath i Glastonbury, gdje smo uz zanimljive vodiče saznali po čemu su ti gradovi poznati i kako su se razvijali kroz povijest. Posljedni dan našeg boravka u Engleskoj bio je rezerviran za razgled Londona gdje smo posjetili sve poznate znamenitosti kao što su Big Ben, Tower of London, Buckinhgam Palace, Westminister Abbey te se naravno provozali čuvenim londonskim crvenim autobusima. Puni dojmova vratili smo se kući i krećemo u pripremu posljednje mobilnosti u svibnju kad ćemo ugostiti timove iz Irske, Estonije, Portugala, Engleske, Turske i Norveške te se nadamo da će im boravak kod nas biti zanimljivo i poučno iskustvo kao što je i nama bilo.

(I.D.)

Priloženi dokumenti: