Učenici prometne skupine naše škole, uz vodstvo učiteljice Božice Ruk i u suradnji s Hrvatskim autoklubom (HAK), sudjeluju u programu osposobljavanja za upravljanje biciklom. Ovaj edukativni program ima za cilj pripremiti učenike za sigurno i odgovorno sudjelovanje u prometu kao biciklisti.
Tijekom programa, učenici kroz teorijski dio uče prometna pravila, znakove i osnovna pravila ponašanja u prometu, dok se u praktičnom dijelu usavršavaju vještine vožnje bicikla na posebno pripremljenom poligonu. Program je prilagođen njihovom uzrastu i osmišljen kako bi im pružio potrebna znanja i sigurnost u svakodnevnom prometu.
Suradnja s HAK-om omogućuje učenicima pristup stručnim materijalima i edukatorima, a učiteljica Ruk svojim angažmanom dodatno motivira učenike na aktivno sudjelovanje. Program također uključuje simulacije stvarnih situacija u prometu, čime se učenici pripremaju za izazove s kojima se mogu suočiti kao biciklisti.
Ova inicijativa dio je šireg napora naše škole da učenicima pruži ne samo obrazovanje, već i praktične vještine koje su ključne za njihovu sigurnost.

Prometna skupina učenika petih razreda se aktivno priprema za sudjelovanje u natjecanju “Sigurno u prometu”. Ovo natjecanje, koje organizira Hrvatski autoklub u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje, ima za cilj podizanje prometne kulture među osnovnoškolcima te njihovo osposobljavanje za sigurno sudjelovanje u prometu.
Natjecanje uključuje dva dijela: teorijski dio, koji obuhvaća poznavanje prometnih propisa i znakova, te praktični dio, koji se odnosi na vožnju bicikla kroz poligon s različitim izazovima. Učenici će imati priliku pokazati svoje znanje i vještine te osvojiti vrijedne nagrade na lokalnim, županijskim i državnim razinama natjecanja.
Članovi naše prometne skupine redovito sudjeluju u edukacijama koje provode učitelji tehničke kulture i suradnici iz lokalnog autokluba. Osim toga, koriste aplikaciju “Prometna učilica”, koja im omogućuje interaktivno učenje i provjeru znanja o prometnim pravilima kroz kvizove i simulacije.
Ovo natjecanje važan je korak prema sigurnijem sudjelovanju djece u prometu te promicanju odgovornog ponašanja kao pješaka i biciklista. Svim učenicima želimo puno uspjeha na natjecanju.