Čitanje pod zvijezdama

Autor: Mirjana Mihalec, 27. 10. 2011.

Naša se škola može pohvaliti da je dostojno ispratila lijepo vrijeme i spremno dočekala hladnu i kišovitu jesen. Uhvatili smo zadnji topao dan i imali jedno jako zanimljivo događanje u našem školskom dvorištu.

Naša školska knjižničarka organizirala je Čitanje pod zvijezdama. Budući da postoji jedno natjecanje sličnoga naziva, Čitanjem do zvijezda, na koje se iz naše škole i nije prijavilo puno učenika, naša je knjižničarka željela motivirati učenike da se u što većem broju prijave  i organizirala ovo prekrasno događanje.

Klikom na OPŠIRNIJE pročitajte cijeli članak i pogledajte fotografije.

Čitanje pod zvijezdama

Kako biste sudjelovali u natjecanju Čitanjem do zvijezda, trebali biste pročitati 4 kriminalistička romana (kriminalistički roman je tema ovogodišnjeg natjecanja) i uspješno sudjelovati u kvizu. Riječ je o sljedećim romanima: A. Gradaš, Krađa u galeriji, D. Jelačić Bužimski, Balkanska mafija, Z. Krilić, Zagonetno pismo i P. Pavličić, Petlja. Iako smo svi mi svjesni važnosti čitanja nekako se teško odlučujemo na to da uz redovitu lektiru pročitamo još četiri dodatna romana, iako ne sumnjamo da su zasigurno zanimljiva. Zato je naša knjižničarka pozvala sve zainteresirane da dođu na zajedničko čitanje pod zvijezdama jednog od navedenih romana.

Podigli smo šator, naložili vatru, smjestili se na dekice oko vatre i uživali u čitanju romana Z. Krilića Zagonetno pismo. Osim dvadesetak učenika, čitanju se pridružila i naša ravnateljica, nekoliko učiteljica, a tu je bila i naša asistentica Nea i gosti koji su se odazvali pozivu na ovo događanje. Čitali smo naizmjenično odlomak po odlomak i raspravljali o pročitanom. Zvijezde i mjesec osvjetljavali su nam stranice knjige, a za svaki slučaj pripremili smo i ručne lampe koje su se pokazale jako korisnima. U trenutcima stanke okrijepili smo se kestenima koje je donijela jedna od učenica i koje smo sami ispekli, sokovima i grickalicama kojima smo se oboružali u velikim količinama.

Naše druženje, razgovori ugodni i čitanje pod zvijezdama završilo je u poodmaklim večernjim satima kada smo nevoljko otišli kućama., a neki od su nas odlučili da će samostalno pročitati ostale romane i prijaviti se za natjecanje Čitanjem do zvijezda.

Pokazalo se da je čitanje zaista jako zanimljiva aktivnost i da su zvijezde, uz vaše prijatelje iz škole i učitelje, odlično društvo za čitanje romana. Još tri romana i spremni smo za natjecanje! Ne zvuči to tako teško, a ako knjižničarka organizira još koje zajedničko čitanje, ne sumnjamo da će biti puno zainteresiranih i za sudjelovanje u natjecanju i kvizu Čitanjem do zvijezda. J

Priloženi dokumenti:
Fotke_sa_citanja_pod_zvijezdama.zip (620.00 KB)

Javni natječaj za davanje u zakup oranice

Poštovani,

u privitku možete pronaći javni natječaj za davanje u zakup oranice u vlasništvu OŠ "Prof. Blaž Mađer" Novigrad Podravski.

Natječaj traje od 27.3.2023. - 5.4.2023. godine.

Priloženi dokumenti:
Javni natjecaj za zakup oranice.PDF

« Svibanj 2024 »