« Siječanj 2021 »

ŠKOLSKA HIMNA
Ustani, kasno je , novi je dan,
Škola zove te, krade ti san.
Vrata te čekaju otvorena,
Ustani, trgni se iz svojeg sna.

Škola te zove i ptica poj,
I ne znaš koliko si sretan u njoj.
Za život budući sprema te,
Da budeš čovjek i ostvariš sne.

Refren:
Škola „Blaž Mađer“ baš je kul,
U njoj se radi skroz ful,
I sve super svakoga dana,
Dobra je čak i školska hrana.

Vika i buka odzvanjaju posvud,
U njoj se cijene znanje i trud.
Škola dom tvoj je drugi, ti to kužiš?
Tamo se igraš, učiš i družiš.

Profe nas muče s učenjem kod kuće,
To čini nas sve ljuće i navodi nas na tuče.
Predmeti su teški , al to nas ne muči,
Nama to ne smeta jer mi smo centar svijeta.

Refren:
Škola „Blaž Mađer“ baš je kul,
U njoj se radi skroz ful,
I sve super svakoga dana,
Dobra je čak i školska hrana.

Autori teksta: Emina Obranović i Marija Petra Fojtik
Glazba : Sanja Kovačić

Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara se portal www.upisi.hr

Pedagoginja

Katarina Švarbić, mag.

Zvanje: magistra edukacije hrvatskog jezika i književnosti i magistra pedagogije

Radno vrijeme:

PON, ČET I SVAKI DRUGI PETAK: 09:00 - 15:00

e-mail adresa pedagoginje:

katarina.durinovic@skole.hr

O pedagoginji:

Diplomirala na Filozofskom fakultetu u Osijeku - Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera 2010. godine.

Radi na pola satnice u OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac od 13. 12. 2010. godine, drugu polovicu radnog vremena radi ako pedagoginja u OŠ "Prof. Blaž Mađer" Novigrad Podravski od 19. 1. 2012. godine.

Područja interesa:

- projektna nastava: organizacija i sudjelovanje u školskim projektima

- tematski dani: koordinator rada na ostvarivanju tematskih dana

- stručno usavršavanje učitelja i sturčnih suradnika kroz školske stručne aktive i učiteljska vijeća

- suradnja s roditeljima kroz predavanja i radionice na roditeljskih sastancima i Vijećim roditelja

- preventivni i humanitarni programi: Otvoreni kišobran, STOP nasilju među djecom, NISI SAM, Jedno od pet, Škole za Afriku, Caritas

Održana prva radionica Obiteljskog centra!

U suradnji s Obiteljskim centrom Koprivničko-križevačke županije, u 4. razredu naše škole održana je prva radionica iz ciklusa radionica pod nazivom „Stvarajmo zajedno sigurno okruženje“. Suradnja Obiteljskog centra i 4. razreda naše škole ogledat će se u četiri radionice koje će se održati od siječnja do travnja 2011. godine.

Ciklus radionica namijenjen je prevenciji nasilja od najranije dobi te ukazivanju na neprihvatljive oblike ponašanja i posljedice koje se takvim ponašanjem mogu prouzročiti. U prvoj radionici, pod nazivom „Zar je i to nasilje?!“ sudjelovale su voditeljice radionice, stručne radnice Obiteljskog centra Renata Glavica, dipl. psihologinja i Lana Birin Čubrić, dipl. pravnica. Učenicima 4. razreda naše matične škole pridružili su se i naši učenici iz 4. razreda PŠ Plavšinac i PŠ Delovi.

Voditeljice radionica s učenicima su razgovarale o raznim oblicima ponašanja, a učenici su zatim anonimno zapisivali na koji način su nekoga povrijedili. O različitim iskustvima i načinima na koje su učenici nekoga povrijedili zatim se razgovaralo, a voditeljice su pročitale i primjere koje su djeca zapisala na papiriće. Drugi dio radionice sastojao se od prepoznavanja elemenata nasilja iz šest različitih priča, koje su voditeljice pročitale učenicima podijeljenim u šest skupina. Svaka skupina je imala zadatak prepoznati je li neko ponašanje iz priče bilo nasilno te obrazložiti svoj odgovor.

Svaki razred je dobio plakat na kojem će učenici zabilježiti ponašanja koja ih povrijede, a sa svojim razrednicima učenici će na satovima razredne zajednice razgovarati o bontonu i važnosti dobrog ponašanja.